A Civilizáció csoporthoz tartozók és más, csatlakozó szervezetek közös állásfoglalásban ítélték el, hogy a kormánytöbbség ma elfogadta a civilellenes törvényt. A Magyar Helsinki Bizottság is csatlakozott az aláírókhoz. (2017. június 13-án 11 órakor 157-en voltunk.
TovábbA civil szervezetek készülő új törvényi szabályozása (1) felesleges, (2) megbélyegző, (3) önkényes, (4) megtévesztő, (5) kártékony és (6) hazug. (1) Felesleges. Az alapítványok és egyesültek ma is átláthatón működnek Magyarországon.
TovábbNémeth Szilárd, a Fidesz frakcióvezető-helyettese tegnapi sajtótájékoztatóján úgy nyilatkozott: megengedhetetlen, hogy egyes civil szervezetek támadják a magyar kormányzati álláspontot, ezért ezeket a szervezeteket „minden eszközzel vissza kell szorítani”, és Magyarországról „el kell takar&iac
TovábbA mai népszavazáson győzött az emberség és a józanság a gyűlölet és a félelem felett. A Magyar Helsinki Bizottság üdvözli ezt. A kormány hosszú hónapok óta mindent a kényszernépszavazásnak és az azt kísérő példátlan gyűlöletkampánynak rendelt alá.
TovábbJó hírneve megsértése miatt adott be keresetet tavaly májusban a Magyar Helsinki Bizottság. Az alperes a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség volt. A bíróság ma kimondta a jogsértést, a pártot nyilvános bocsánatkérésre és egymilliós sérelmi díjra kötelezte. Az ítélet arra is felszólítja a pártot, tartózkodjon a további hasonló jogsértésektől. Az ítélet nem jogerős.
TovábbJóhírneve és becsülete megsértése miatt adott be keresetet kedden a Magyar Helsinki Bizottság. Az alperes a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség, amely közleményében azt állította: a jogvédő egyesület „a nemzetközi spekuláns pénztőke megrendelését” teljesíti és hazugságokat közöl.
TovábbNem egyszer megfogalmazódott a vád: a civil szervezetek átláthatatlanul működnek, nem tudható, hogy működésük alapjait miből biztosítják. Érdemes tiszta vizet önteni a pohárba: ez az anyag bemutatja azt, hogy a jelenlegi szabályozás milyen átláthatósági és beszámolásra vonatkozó követelményeket fogalmaz meg a civil szervezetek számára. 15 szervezet összefoglalja, milyen bürokratikus előírásoknak kell megfelelni a civileknek.
TovábbLatorcai Csaba kiemelt társadalmi ügyekért felelős helyettes államtitkár tegnap nyolc civil szervezettel – egyebek mellett jogvédő egyesületekkel és a Norvég Civil Támogatási Alap lebonyolító alapítványaival – találkozott a Miniszterelnökségen.
TovábbIdén magyar civil jogvédő nyerte el az egyik legrangosabb német magándíjat. A több területen is maradandót alkotó Kőszeg Ferenc elismerése elsősorban annak a teljesítménynek szól, amit a Magyar Helsinki Bizottság vezetőjeként az emberi jogok védelme során nyújtott.
TovábbA kormányfő által bejelentett illiberális állam nem szolgálná a magyarok érdekeit, nem sikeresebbé tenné, hanem megnyomorítaná a nemzetet. Mi továbbra is úgy gondoljuk, hogy az emberi jogok védelme „hazafias tett”, cselekvés azért, hogy országunk jobb hely legyen a benne élők számára. Reakciónk a miniszterelnök tusványosi beszédére.
Tovább